DALLAS , kiedyś ATALANTA

Wpis

czwartek, 20 listopada 2014

POMORSKIE NIESZCZĘŚCIA

Pomorze nam ością wychodzi. Albo bokiem.

Nie chcę sięgać daleko do historii, kiedy to przez  Gdańsk  przechodził cały polski export. Wkrótce Gdańsk stał się miastem Hansy i Polsce z tego powodu tylko dutków ubyło.

W 1939 roku  miał być głównym miastem "korytarza". Nikomu się nie chciało policzyć czy to się opłaca, zagrały emocje.

I znowu oprócz Polaków nikt nie chciał umierać za Gdańsk.

Potem znowu Gdańsk budował statki dla sojusznika. Poniżej kosztów - i jeszcze trzeba było je obciążać śląskim węglem, żeby dopłynęły na wschód.

Wreszcie wolność !!!

Pojawił się niejaki Wałęsa - na etacie prezydenta RP. Całą kadencję uczył się grać w ping-ponga i nawet nie zauważył jak go kapciowy ograł.

Kolejni prezydenci też próbowali nadgonić stracony czas - Olek w zawodach z Flaszką-Głódziem; ale kto przeskoczy Pomorzanina w opilstwie?

Kaczorki pomorsko-warszawskie  - ani tu ani tam - wszystko, co robili było do d.

I mocny akcent końcowy po wyłączeniu rozumu i włączeniu emocji takoż.

Kolejny - PDT - ponowne nieszczęście jak Wałęsa. Zakompleksiały chłopaczek o umysłowości kopacza piłki futbolowej. Zamiast robić to, za co brał kasę, to uczył się "haratać w gałę" - też bez skutku.

Pod jego bokiem hasali inni ciekawi chłopcy - J Kurski i jego komanda i paru typków z Pomorza różnej proweniencji. Nawet objawił się harcerzyk, znający się na zegarkach.

Sam PDT w pewnym momencie uciekł do Brukseli, żeby tam dalej nic nie robić - tyle lat opierdalania się w PL uczyniło z niego mistrza pozoracji.

A jakby tak dać Pomorzu pełną autonomię i zakaz obejmowania jakichkolwiek stanowisk w PL,, to może wreszcie moglibyśmy się stać normalnym krajem?

Niech się nawet skonfederują z Królewcem.

JEDEN  WARUNEK tylko - żadnego Schengen dla Pomorza - wizy wjazdowe załatwiane dzięki uprzejmości ambasady USA. I wg amerykańskiej procedury.

 

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
orginal_replica
Czas publikacji:
czwartek, 20 listopada 2014 00:00

Polecane wpisy